Bismi hi Te ala


  100. El Adijat

  Share
  avatar
  SHEBBIR

  Broj komentara : 1409
  Mjesto : Dunja
  Registration date : 08/11/2008

  100. El Adijat

  Mesazh nga SHEBBIR prej Sat 24 Oct 2009 - 19:58

  100. El Adijat

  1. Pasha vrapuesit e shpejtë (kuajt) që hingëllojnë!
  2. E që me thundrat e tyre nxjerrin xixëllima zjarri nga gurët,
  3. Dhe të cilët vërsulen herët në agim.
  4. E me të (vërsulje) atëherë çojnë pluhur.
  5. Dhe ashtu hidhen në mesin e grumbullit (të armikut).
  6. Vërtet, njeriu është përbuzës ndaj Zotit të vet.
  7. Edhe vetë është dëshmues i asaj (përbuzje).
  8. Dhe ai është që shumë e do pasurinë.
  9. A nuk e di ai se kur të nxirret çka ëstë në varreza?
  10. Dhe të tubohet (të dalë në shesh) ajo që ishte në gjoksa....

   Ora është Mon 10 Dec 2018 - 2:53